Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakovina prohrává: Nová léčba je velmi úspěšná

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Nový způsob léčby má úspěch v léčení rakoviny plic, leukémie a rakoviny děložního čípku. Je až dvakrát účinnější než běžný způsob léčby. Informuje server Le Point.

Američtí výzkumníci z firmy Johnson & Johnson udělali velký pokrok ve výzkumu rakoviny plic, děložního čípku a leukémie. Podle expertů je to vůbec poprvé co orálně podávané léky proti rakovině slaví úspěch.

Ibrutinib je zacílen konkrétně na místa, ve kterých se rakovina vyskytuje. Doktor John Bryd, profesor z univerzity v Ohiu tvrdí, že až 80 % pacientů hlásí po ročním užívání léku kladné výsledky. To znamená, že nový lék je až dvakrát tak úspěšný než ostatní způsoby léčby.

Podle stránek cancer.org má tento lék mnoho nežádoucích účinků. Vyskytuje se mezi nimi například i průjem, únava, zvracení, vyrážka, ztráta chuti, kašel a horečka. I přesto je Ibrutinib propagován na velkém počtu internetových stránek zabývajících se léčbou rakoviny. Podle většiny odborníků jde o obrovský průlom v léčbě této zhoubné nemoci.

Témata:  zdravotnictví léky Rakovina

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy